Sevgililer Günü Tatlıları ASMEK'ten

14-02-2018
asmek-haberler

SEVGİLİLER GÜNÜ TATLILARI ASMEK'TEN

Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki #ASMEK Kurs Merkezlerinden #KepezASMEK'teki Butik Çikolata Yapımı ve #AlanyaASMEK'teki Pastacılık kurslarındaki öğrencilerimiz ,14 Şubat Sevgililer gününe özel pastalar ve çikolatalar yapmışlardır.

Her yıl tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanan 14 Şubat Milattan Sonra III. yüzyıla dayanır. Rivayete göre İmparator 2. Claudius Roma'da orduda savaşacak asker bulmak için tüm nişan ve evlilikleri yasaklar. Bu yasağa rağmen Aziz Valentina gizlice çiftleri evlendirmeye devam eder. Yaptıkları İmparator 2. Claudius tarafından öğrenilen Aziz Valentine 'nin, sehitler mezarlığına gömülme tarihi olan 270 yılının 14 Şubat'ı ,O tarihten itibaren de 14 Şubat Sevgililer Günü olarak kutlanır.

Her yıl birçok kişi 14 Şubat'ta sevgililerine veya eşlerine bu günün ruhu ile bütünleşen,sevgilerini anlatan hediyeler vermektedir.Bizlerde ASMEK ailesi olarak 14 Şubat Sevgililer gününüzü kutlar,kurslarımızda öğrettiğimiz çikolata, pasta vb. tatlılarımızla, öğrencilerimizin sevdiklerine el emeği tatlılar hediye etme fırsatı sunarız.Bu haber 115 kişi tarafından okunmuştur.


Öğretmen Girişi
Personel Girişi