ASMEKTE Öğretmenler Günü Kutlandı

26-11-2018
asmek-haberler

Antalya Büyükşehir  Belediye Başkanı Sn. Menderes Türel, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan  öğretmenler onuruna yemek vermiştir.


ABB Sosyal Tesisi Düden Balık Çarşısında hazırlanan yemek programına, İl Milli Eğitim Müdürü  Sn. Yüksel Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Halk Eğitim Müdürleri ve Yardımcıları, Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan bürokratlar ve öğretmenlerimiz katılmışlardır.


Açılış konuşmasını tüm öğretmenleri temsilen özel eğitim öğretmeni Nesrin Karalı yaparken, özel insanlara eğitim vererek onlara katkıda bulundukça, onların mutlu olduklarını gördüğünü belirtmiştir. Nesrin Karalı’nin ardından 24 Kasım Öğretmenler Gününün anlam ve önemini belirten konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Yüksel Arslan; Başkan Türel’in spordan, sanata, eğitimden yaygın eğitime, okul öncesindeki engelli eğitiminden, mola evlerine kadar eğitimin her alanına destek sağladığını ifade etmiştir.  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetin öğretmenlerin öğretileri ile güçlü bir şekilde yükseldiğine dikkat çekerken, öğretmenlerin temiz, ahlaklı, değerlerine bağlı bir toplumun vazgeçilmez unsurları olduğunu belirtmiş ve ASMEK, AKBEM kurslarımız, aile merkezlerimiz, kreşlerimiz, konservatuarımız, spor okullarımız, okullar ligimiz, engelli rehabilitasyon merkezimiz ve mola evlerimizle, Antalya’nın  sosyal-kültürel-sanatsal anlamda gelişmesine katkı sağladıklarını belirtmiştir.


Program kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Sanem Öztürk Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Sn.Menderes Türel’e eğitime sunduğu katkılar için çiçek takdim ederken, Öğretmenler Günü Programı, İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı öğrencilerinin verdiği konserle ve Düden Balık Çarşısındaki birbirinden lezzetli ikramlarla  son bulmuştur.Bu haber 259 kişi tarafından okunmuştur.


Öğretmen Girişi
Personel Girişi